terma city
Hafta sonu kaçamağı için ‘Maşukiye’

Kocaeli’ne bağlı olan Maşukiye, kendine has doğası, tertemiz havasıyla şehirden uzak bir hafta sonu geçirmek isteyenler için ideal bir yer.

Kocaeli’ne bağlı olan Maşukiye, temiz havası ve sakinliği ile hafta sonu tatilini değerlendirmek için çok iyi bir seçim..

Bu sevimli köy özellikle hafta sonları İstanbul’dan, Sakarya’dan gelen misafirlerini ağırlıyor.Kartepe’nin eteklerinde olan Maşukiye,her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Akan şelaleri , kuş sesleri ve verdiği huzur ile saklı bir cennet adeta.

Maşukiye’de güne köy kahvaltısı ile başlayabilir daha sonra fotoğraf çekmek için beldeyi gezebilirsiniz. Güleryüzlü halkıyla adından söz ettiren Maşukiye’de temiz havayı içinize çekin nasıl iyi geliyor göreceksiniz.
Maşukiye’yi ister tüm gün gezebilir, kahvenizi ve çayınızı şırıl şırıl akan şelalere yakın olarak içebilir, hareket isterim diyorsanız da ATV ile safari turuna çıkabilirsiniz.

13 kilometre uzaklıkta olan Kartepe’ye de çıkabilir kış aylarında iseniz kızakla kayabilirsiniz. Beldeye çok yakın olan başka bir güzellik ise Sapanca Gölü. Sapanca Gölü’nde ise kanolara binip tur yapabilirsiniz.
Nasıl gidilir?

İstanbul’dan yaklaşık 2,5 saatlik araba yolculuğu ile Maşukiye’ye ulaşabilir yada turizm acentalarının düzenlemiş olduğu günübirlik turlara katılabilirsiniz.